• -20%
ksiazki_jezykowe_warszawa

Rachunkowość podatkowa. Zadania, pytania, testy

9788325561727
47,20 zł 59,00 zł -20%
Brutto Najniższa cena w okresie 30 dni przed promocją: 53,10 zł realizacja 3-5 dni + wysyłka
Wydawnictwo C.H.Beck
6 egz.

 

Oddajemy w ręce Czytelników piąte wydanie, zaktualizowane, bardzo dobrze przyjętego zbioru zadań do rachunkowości podatkowej.

W interpretacji przepisów podatkowych bardzo przydatne są przykłady praktyczne. Książka zawiera zadania, pytania i testy, co ułatwia zrozumienie skomplikowanych przepisów podatkowych.

W książce wyodrębniono trzy części.

Część pierwsza prezentuje zadania z rozwiązaniami i wyjaśnieniami oraz zadania do samodzielnej nauki, co ułatwi identyfikację przychodów i kosztów ich uzyskania osób prawnych i fizycznych oraz rozliczenie podatku VAT należnego i naliczonego.

Część druga zawiera pytania i odpowiedzi. Materiał został opracowany m.in. na podstawie wyroków sądów administracyjnych, orzecznictwa ETS, urzędowych interpretacji prawa podatkowego oraz materiałów informacyjnych Krajowej Informacji Podatkowej.

Część trzecia zawiera testy wraz z kluczem, które pomogą sprawdzić poziom posiadanej wiedzy i utrwalić zdobyte umiejętności

Książka jest przeznaczona dla studentów na kierunkach ekonomii i prawa. Może być również wykorzystana przez księgowych do udoskonalenia umiejętności rozliczeń podatkowych.

Plusem tej pozycji jest ilość przygotowanych przez Autorki zadań/pytań do własnego rozwiązania ./.../. Podkreślenia wymaga, iż pozycja ta ukazuje najistotniejsze – z punktu widzenia podatnika – problemy podatkowe w formie przykładów liczbowych wraz z rozwiązaniami (przedkłada ukazanie wykorzystania wiedzy podatkowej w pracy/życiu codziennym nad rozważania teoretyczne).

Ryszard Kubacki - doradca podatkowy, specjalista w dziedzinie prawa podatkowego i materialnego prawa karnego skarbowego

Autor
Katarzyna Startek
Kazimiera Winiarska
Rok wydania
2014
Rodzaj oprawy
Miękka
Wiek
15-99 lat
Seria
Rachunkowość
Miejsce wydania
Warszawa
Liczba stron
316
Data wydania
2014-02-19
Wysokość
238
Szerokość
165
Grubość
25
Wydanie
5
Grupa asortymentowa
Akademicka, Teksty, Kalendarze
Brak opini
Produkt dodany do ulubionych