• -11%
ksiazki_jezykowe_warszawa

Apelacje z prawa gospodarczego na przykładach i wzorach

9788381580557
88,11 zł 99,00 zł -11%
Brutto Najniższa cena w okresie 30 dni przed promocją: 89,10 zł realizacja 3-5 dni + wysyłka
186 egz.

 

Opracowanie ma na celu usystematyzowanie podstawowych kwestii dotyczących konstruowania apelacji w sprawach gospodarczych.

Wprawdzie na egzaminie zawodowym z części prawa gospodarczego nie pojawiło się jeszcze zadanie polegające na sporządzeniu apelacji, nie zmienia to jednak faktu, że umiejętność ta jest istotna w pracy zawodowej adwokata i radcy prawnego. Jednakże obecnie egzamin adwokacki i radcowski z prawa gospodarczego został wydłużony, co pozwala na oparcie zadania egzaminacyjnego na sporządzeniu apelacji w sprawie gospodarczej.

Publikacja została podzielona na dwie części:

  • Część teoretyczna zawiera wytyczne odnośnie do wymogów formalnych apelacji. Odwołuje się także do orzecznictwa i literatury przedmiotu.
  • W części praktycznej publikacja zawiera kilkanaście wzorów apelacji w sprawach gospodarczych, opracowanych na podstawie wyroków sądów powszechnych.

Celem przybliżenia i ułatwienia Czytelnikowi sposobu pisania apelacji, a przede wszystkim konstruowania zarzutów, każdy z omawianych przykładów zawiera wyrok sądu wraz z uzasadnieniem, wzór apelacji oraz komentarz do apelacji.

Autorzy jako praktycy zwracają uwagę na kwestie teoretyczne i praktyczne dotyczące apelacji, określania wartości przedmiotu zaskarżenia, opłaty od apelacji itd.

Opracowanie kieruje się w szczególności do aplikantów. Publikacja ta będzie pomocna podczas sporządzania apelacji na zajęciach oraz w codziennej pracy w kancelarii. Opracowanie to może okazać się przydatne również aplikantom przygotowującym się do egzaminu zawodowego – adwokackiego lub radcowskiego.

Pozwoli ono usystematyzować zdobytą podczas aplikacji wiedzę, zwłaszcza w obliczu stale wzrastającej liczby spraw gospodarczych toczących się w polskich sądach. Publikacja uwzględnia zmiany, które zostały opracowane w projekcie KPC.

Autor
Dominika Wetoszka
Joanna Gręndzińska
Maciej Rydlichowski
Rok wydania
2018
Rodzaj oprawy
Miękka
Wiek
15-99 lat
Seria
Aplikacje prawnicze
Miejsce wydania
Warszawa
Liczba stron
192
Data wydania
2018-10-26
Wysokość
238
Szerokość
165
Grubość
9
Wydanie
2
Grupa asortymentowa
Prawo, Aplikacja

Odkryj bogactwo wiedzy prawnej z wydawnictwem C.H. BECK! Teraz możesz mieć najlepsze książki prawnicze w zasięgu ręki - wybierz opcję odbioru osobistego w Warszawie lub wygodną dostawę wysyłkową. 

Bez względu na to, czy jesteś studentem prawa, praktykującym prawnikiem czy po prostu pasjonatem tematyki prawnej, nasze publikacje zapewnią Ci solidne podstawy i najnowsze treści. Skorzystaj z naszej oferty już dziś i zgłębiaj tajniki prawa z wydawnictwem C.H. BECK. Oferujemy najnowsze publikacje prawnicze, komentarze, kodeksy oraz wiele innych opracowań, które sprawią, że zagadnienia prawne staną się dla Ciebie jasne i interesujące. 

Tylko teraz publikacje wydawnictwa C.H. BECK w atrakcyjnych cenach, nawet do 20% taniej! Skorzystaj z promocji już teraz!

Brak opini
Produkt dodany do ulubionych