• -11%
ksiazki_jezykowe_warszawa

Ochrona danych osobowych w sądach - w pytaniach i odpowiedziach

9788381586214
132,61 zł 149,00 zł -11%
Brutto Najniższa cena w okresie 30 dni przed promocją: 134,10 zł realizacja 3-5 dni + wysyłka
142 egz.

 

Jedyny na rynku poradnik, który w sposób kompleksowy prezentuje problematykę przetwarzania danych osobowych w sądzie.

Poradnik przeznaczony jest dla wszystkich, którzy na co dzień zajmują się przetwarzaniem danych osobowych w wymiarze sprawiedliwości (udostępnianiem tych danych lub ich otrzymywaniem). W publikacji autorka prezentuje nie tylko konkretne rozwiązania, ale również wskazuje podstawę prawną tych rozwiązań. Poradnik pomocny będzie w szczególności dla pracowników sądów, sędziów, kuratorów sądowych, tłumaczy i biegłych ale także stron postępowania i osób postronnych, których zamiarem jest uzyskanie konkretnych informacji z sądu.

W publikacji znajdą się informacje dotyczące możliwości:

 • udostępniania i otrzymywania danych osobowych przez telefon/mail - w szczególności udostępniania rozstrzygnięć sądowych, informacji dotyczących postępowań,
 • udostępniania danych zawartych w aktach sądowych i przetwarzania ich przez strony postępowania oraz przez inne podmioty, w ramach toczących się postępowań sądowych,
 • przetwarzania danych pracowników, współpracowników i archiwizowanie takich danych,
 • przekazywania informacji publicznej zawierającej dane osobowe i przetwarzania takich danych osobowych.

Książka łączy w sobie dwa kluczowe zagadnienia: kwestia dotycząca danych osobowych w postępowaniach sądowych (stąd konieczność analizy przepisów RODO w połączeniu z przepisami konkretnych kodeksów postepowań) oraz dostęp do informacji publicznej (stąd konieczność analizy ustawy o dostępie do informacji publicznej). Dodatkowym atutem jest część pytań dotyczących kwestii kadrowych (w kontekście sędziów czy innych pracowników sądów).

Poradnik napisany jest w formie pytań i odpowiedzi, stąd w przystępny sposób pokazuje rozwiązania i odpowiedzi na najczęściej podnoszone problemy np.:

 • Czy telefonicznie można udzielić odpowiedzi na pytanie dotyczące wyroku sądowego?
 • Czy telefonicznie można udzielić informacji o danych osobowych świadków, którzy są wzywani na dany termin?
 • Czy można nagrywać pracowników Biura Obsługi Interesanta, bez ich zgody i wiedzy?
 • Czy możliwe jest udostępnienie akt postępowania rozwodowego innym podmiotom niż strony postępowania, a jeśli tak – na jakich warunkach?
 • Czy pełnomocnikowi strony można udzielić informacji o etapie postępowania?
 • Czy można podać numer komórkowy służbowy prezesa lub wiceprezesa sądu?
 • Czy można udzielić odpowiedzi dotyczącej biografii sędziego (w kwestii np. jego działań w czasach PRL)?
 • Czy należy usunąć z akt pracowniczych życiorys sędziego, pisany w latach 80-tych?
 • Jak długo należy przechowywać dokumentację pracowniczą, jak długo należy przechowywać umowy - zlecenia czy umowy o dzieło?
Autor
Monika Brzozowska-Pasieka
Rok wydania
2019
Rodzaj oprawy
Miękka
Wiek
15-99 lat
Seria
Sektor publiczny w praktyce
Miejsce wydania
Warszawa
Liczba stron
176
Data wydania
2019-04-29
Wysokość
238
Szerokość
165
Grubość
10
Grupa asortymentowa
Prawo, Aplikacja

Odkryj bogactwo wiedzy prawnej z wydawnictwem C.H. BECK! Teraz możesz mieć najlepsze książki prawnicze w zasięgu ręki - wybierz opcję odbioru osobistego w Warszawie lub wygodną dostawę wysyłkową. 

Bez względu na to, czy jesteś studentem prawa, praktykującym prawnikiem czy po prostu pasjonatem tematyki prawnej, nasze publikacje zapewnią Ci solidne podstawy i najnowsze treści. Skorzystaj z naszej oferty już dziś i zgłębiaj tajniki prawa z wydawnictwem C.H. BECK. Oferujemy najnowsze publikacje prawnicze, komentarze, kodeksy oraz wiele innych opracowań, które sprawią, że zagadnienia prawne staną się dla Ciebie jasne i interesujące. 

Tylko teraz publikacje wydawnictwa C.H. BECK w atrakcyjnych cenach, nawet do 20% taniej! Skorzystaj z promocji już teraz!

Brak opini
Produkt dodany do ulubionych