• -11%
ksiazki_jezykowe_warszawa

Zarządzanie ryzykiem podatkowym w cenach transferowych. Obowiązki i ryzyka sprawozdawcze

9788381588935
159,31 zł 179,00 zł -11%
Brutto Najniższa cena w okresie 30 dni przed promocją: 161,10 zł realizacja 3-5 dni + wysyłka
135 egz.

 

Publikacja stanowi wsparcie dla osób zajmujących się podatkami i problematyką cen transferowych zawierające kompilację kluczowych kwestii, które należy zweryfikować i uwzględnić w procesie zarządzania ryzykiem cen transferowych. Publikacja pełni rolę przewodnika zarówno dla osób rozpoczynających przygodę z cenami transferowymi jak i dla ekspertów, którzy znajdą w niej uporządkowane podsumowanie wiedzy oraz praktyk stosowanych przez organy podatkowe i sądy administracyjne w zakresie cen transferowych jak również propozycję organizacji procesu zarządzania ryzykiem w zakresie cen transferowych.

Autorzy przedstawiają problematykę cen transferowych i omawiają najnowsze regulacje w tym zakresie, uwzględniając zmiany wprowadzone ustawą z 23.10.2018 r. o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. z 2018 r. poz. 2159), które weszły w życie 1.1.2019 r.

Opisane zostały następujące zagadnienia:

 • charakterystyka i klasyfikacja ryzyka w przedsiębiorstwie;
 • kryteria obowiązków sprawozdawczych;
 • ryzyka bezpośrednie w cenach transferowych;
 • ryzyka pośrednie w cenach transferowych;
 • ryzyka związane ze zmianą otoczenia ekonomicznego;
 • ryzyka transakcyjne;
 • procedura zarządzania ryzykiem w cenach transferowych;
 • ryzyka w schematach podatkowych;
 • ryzyka w podatku u źródła;
 • narzędzia zabezpieczające;
 • sankcje.

Prezentowana publikacja adresowana jest w szczególności do doradców podatkowych, księgowych, dyrektorów finansowych, podatników prowadzących działalność gospodarczą, pełnomocników przedsiębiorców, administracji skarbowej. Będzie pomocna również dla adwokatów, radców prawnych i aplikantów oraz wszystkich zainteresowanych tematyką kontroli podatkowej.

Autor
Jarosław F. Mika
Rok wydania
2020
Rodzaj oprawy
Miękka
Wiek
15-99 lat
Seria
Podatki w praktyce
Miejsce wydania
Warszawa
Liczba stron
262
Data wydania
2020-10-28
Wysokość
205
Szerokość
145
Grubość
18
Grupa asortymentowa
Prawo, Aplikacja

Odkryj bogactwo wiedzy prawnej z wydawnictwem C.H. BECK! Teraz możesz mieć najlepsze książki prawnicze w zasięgu ręki - wybierz opcję odbioru osobistego w Warszawie lub wygodną dostawę wysyłkową. 

Bez względu na to, czy jesteś studentem prawa, praktykującym prawnikiem czy po prostu pasjonatem tematyki prawnej, nasze publikacje zapewnią Ci solidne podstawy i najnowsze treści. Skorzystaj z naszej oferty już dziś i zgłębiaj tajniki prawa z wydawnictwem C.H. BECK. Oferujemy najnowsze publikacje prawnicze, komentarze, kodeksy oraz wiele innych opracowań, które sprawią, że zagadnienia prawne staną się dla Ciebie jasne i interesujące. 

Tylko teraz publikacje wydawnictwa C.H. BECK w atrakcyjnych cenach, nawet do 20% taniej! Skorzystaj z promocji już teraz!

Brak opini
Produkt dodany do ulubionych