• -11%
ksiazki_jezykowe_warszawa

Ustawa o samorządzie województwa. Komentarz

9788381984546
177,11 zł 199,00 zł -11%
Brutto Najniższa cena w okresie 30 dni przed promocją: 179,10 zł realizacja 3-5 dni + wysyłka
50 egz.

 

Praktyczny komentarz do ustawy z 5.6.1998 r. o samorządzie województwa (tekst jedn. Dz.U. z 2019 r. poz. 512 ze zm.) wraz z wykazem najnowszej literatury przedmiotu oraz orzecznictwa.

W komentarzu omówiono zagadnienia dotyczące:

 • pojęcia województwa,
 • administracji samorządowej,
 • zakresu działania samorządu,
 • wykonywanych zadań,
 • władz samorządu województwa,
 • pojęcia i nabycia mienia samorządu województwa,
 • finansów i budżetu samorządu województwa,
 • współpracy zagranicznej,
 • nadzoru nad działalnością samorządu województwa,
 • aktów prawa miejscowego stanowionego przez samorząd województwa.

Publikacja uwzględnia najnowsze zmiany wynikające m.in. z:

 • ustawy z 30.8.2019 r. o zmianie ustawy o wspieraniu rozwoju usług i sieci telekomunikacyjnych oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. z 2019 r. poz. 1815), która wprowadza kompetencję do zawierania przez województwo umowy z inwestorem, na mocy której w zamian za realizację inwestycji zaspokajającej zbiorowe potrzeby wspólnoty, ustala się niższą stawkę opłaty związanej z zajęciem przez inwestora pasa drogowego w celu umieszczenia w nim urządzeń infrastruktury technicznej niezwiązanych z potrzebami zarządzania drogami lub potrzebami ruchu drogowego (wchodzi w życie 25.10.2019 r.) oraz
 • ustawy 19.7.2019 r. o zmianie ustawy o biegłych rewidentach, firmach audytorskich oraz nadzorze publicznym oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. z 2019 r. poz. 1571), która wprowadza rozwiązanie systemowe dotyczące wynagradzania radnych będących członkami komitetu audytu (wchodzi w życie 1.1.2020 r.).

Komentarz odnosi się również do planowanych zmian, zawartych w rządowym projekcie ustawy o zmianie ustawy o zasadach prowadzenia polityki rozwoju oraz niektórych innych ustaw (Druk sejmowy Nr 64).

Projekt zakłada wprowadzenie zmian związanych z doprecyzowaniem zawartości strategii rozwoju województwa oraz jej powiązaniem z systemem dokumentów strategicznych z poziomu krajowego.

Publikacja będzie przydatna przede wszystkim dla pracowników wojewódzkiej administracji samorządowej, prawników, którzy na co dzień stosują komentowane przepisy, a także dla Czytelników zainteresowanych samorządem województwa.

Autor
Aneta Gęsiarz-Krasucka
Anna Kowalczyk
Edyta Wasilewska
Grzegorz Jaworski
Kamil Kasina
Marcin Wielgolaski
Paweł Drembkowski
Sylwester Majewski
Rok wydania
2020
Rodzaj oprawy
Miękka
Wiek
15-99 lat
Seria
Krótkie Komentarze Becka
Miejsce wydania
Warszawa
Liczba stron
508
Data wydania
2020-03-26
Wysokość
192
Szerokość
121
Grubość
25
Grupa asortymentowa
Prawo, Aplikacja

Odkryj bogactwo wiedzy prawnej z wydawnictwem C.H. BECK! Teraz możesz mieć najlepsze książki prawnicze w zasięgu ręki - wybierz opcję odbioru osobistego w Warszawie lub wygodną dostawę wysyłkową. 

Bez względu na to, czy jesteś studentem prawa, praktykującym prawnikiem czy po prostu pasjonatem tematyki prawnej, nasze publikacje zapewnią Ci solidne podstawy i najnowsze treści. Skorzystaj z naszej oferty już dziś i zgłębiaj tajniki prawa z wydawnictwem C.H. BECK. Oferujemy najnowsze publikacje prawnicze, komentarze, kodeksy oraz wiele innych opracowań, które sprawią, że zagadnienia prawne staną się dla Ciebie jasne i interesujące. 

Tylko teraz publikacje wydawnictwa C.H. BECK w atrakcyjnych cenach, nawet do 20% taniej! Skorzystaj z promocji już teraz!

Brak opini
Produkt dodany do ulubionych