• -10%
ksiazki_jezykowe_warszawa

Zrównoważone miasto. Stan faktyczny i wyzwania prawne realizacji Agendy 2030

9788382357806
170,10 zł 189,00 zł -10%
Brutto Najniższa cena w okresie 30 dni przed promocją: 170,10 zł realizacja 3-5 dni + wysyłka
10 egz.

 

Książka stanowi efekt dyskusji pracowników naukowych, doktorantów i studentów prowadzonych podczas dwuletniego cyklu zajęć dotyczących prawnych aspektów zrównoważonego rozwoju w ramach projektu naukowo-badawczego „Seminarium Colloquium Legale”, realizowanego na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego we współpracy z Wydziałem Prawa i Administracji na Uniwersytecie Jagiellońskim.

Książka zawiera kilkanaście autorskich opracowań dotyczących pogrupowanych w 9 rozdziałów zagadnień związanych z rozwojem miast. Biorąc za punkt wyjścia cel 11 z Agendy 2030 (zrównoważone miasta i społeczności) autorzy poszczególnych tekstów, po przedstawieniu diagnozy istniejącego stanu w odniesieniu do omawianego zagadnienia, przedstawiają występujące w danym obszarze problemy, omawiają podstawy prawne oraz problemy prawne, przedstawiają rozwiązania przyjmowane w innych państwach oraz formułują wnioski w tym postulaty de lege ferenda.

Z recenzji wydawniczej dr hab. Zbigniewa Bukowskiego, prof. UKW:

Książka zawiera przemyślane rozważania, skrupulatnie zbadane tematy, które posiadają wspólną płaszczyznę – zrównoważony rozwój miast. Podkreślić należy, iż Autorzy wypracowali bardzo wiele wniosków de lege lata i de lege ferenda, które mają zdecydowanie uzasadniony charakter.

Książka ma zarówno istotny aspekt teoretyczny, jak i ważki aspekt praktyczny. Będzie to jedyne na polskim rynku wydawniczym opracowanie w materii prawa zrównoważonego rozwoju miast, stanowiąc istotne źródło informacji dla studentów i pracowników naukowych, a także przedstawicieli praktyki prawniczej oraz administracyjnej.

Autor
Adam Szafrański
Aleksandra Sobczak
Cyprian Liske
Daniel Dylewski
Filip Lubiński
Hanna Kłosińska
Igor Łapin
Jakub Brejdak
Jan Pankiewicz
Jan Woźniak
Julia Niedziela
Lena Helińska
Maksymilian Sitarski
Marcin Kamiński
Marcin Stębelski
Mateusz Zagozdon
Milena Wijas
Monika Świderska
Patryk Kalinowski
Paweł Wieczorek
Paweł Wojciechowski
Sebastian Juszczak
prof. UW
Rok wydania
2022
Rodzaj oprawy
Twarda
Wiek
15-99 lat
Seria
Monografie Prawnicze
Miejsce wydania
Warszawa
Liczba stron
308
Data wydania
2022-02-14
Wysokość
205
Szerokość
145
Grubość
20
Grupa asortymentowa
Prawo, Aplikacja

Odkryj bogactwo wiedzy prawnej z wydawnictwem C.H. BECK! Teraz możesz mieć najlepsze książki prawnicze w zasięgu ręki - wybierz opcję odbioru osobistego w Warszawie lub wygodną dostawę wysyłkową. 

Bez względu na to, czy jesteś studentem prawa, praktykującym prawnikiem czy po prostu pasjonatem tematyki prawnej, nasze publikacje zapewnią Ci solidne podstawy i najnowsze treści. Skorzystaj z naszej oferty już dziś i zgłębiaj tajniki prawa z wydawnictwem C.H. BECK. Oferujemy najnowsze publikacje prawnicze, komentarze, kodeksy oraz wiele innych opracowań, które sprawią, że zagadnienia prawne staną się dla Ciebie jasne i interesujące. 

Tylko teraz publikacje wydawnictwa C.H. BECK w atrakcyjnych cenach, nawet do 20% taniej! Skorzystaj z promocji już teraz!

Brak opini
Produkt dodany do ulubionych