• -11%
ksiazki_jezykowe_warszawa

„Korzystność” wyroku łącznego. Analiza orzecznictwa sądowego i poglądów doktryny na tle polskich rozwiązań normatywnych

9788382911077
168,21 zł 189,00 zł -11%
Brutto Najniższa cena w okresie 30 dni przed promocją: 170,10 zł realizacja 3-5 dni + wysyłka
19 egz.

 

Publikacja prezentuje zagadnienie dotyczące problematyki orzekania kary łącznej w wyroku łącznym.

Jej celem jest odpowiedź na pytanie, czy wymiar kary łącznej orzekanej w ramach wyroku łącznego może mieć jedynie charakter jednokierunkowy, dopuszczający wyłącznie możliwość ustalenia stopnia dolegliwości tej kary dla skazanego na poziomie niższym lub równym stopniowi dolegliwości wynikającemu z konieczności odrębnego wykonania wszystkich kar wymierzonych prawomocnymi wyrokami, czy też ów kierunek wymiaru kary łącznej nie ma znaczenia przy jej orzekaniu w wyroku łącznym, umożliwiając także wzrost poziomu dolegliwości tej kary oraz co o tym decyduje.

Książka przedstawia mechanizm rozstrzygania o łączeniu kar w postępowaniach o wyrok łączny. Ma zarówno charakter naukowy, jak i praktyczny. Szczegółowo omówiono następujące zagadnienia:

  • kształtowanie sytuacji prawnej skazanego w ramach kary łącznej w teorii i dogmatyce prawa karnego – istota kary łącznej jako mechanizmu redukcyjnego, teoretyczne ujęcia kary łącznej, charakter prawny kary łącznej oraz jej cel i funkcja;
  • sytuacja prawna skazanego na tle normatywnego kształtu kary łącznej – normatywny kształt kary łącznej, kształtowanie sytuacji prawnej skazanego w wyroku łącznym, modele kary łącznej;
  • tryby orzekania kary łącznej – tryby orzekania kary łącznej na gruncie Kodeksu karnego z 1932 r., 1969 r. i z 1997 r. oraz Kodeksu postepowania karnego z 1928 r., 1969 r., 1997 r.;
  • wyrok łączny – procesowe usytuowanie i charakter prawny postępowania o wyrok łączny, istota i przedmiot postępowania o wyrok łączny, istota i charakter prawny wyroku łącznego, przedmiot wyroku łącznego;
  • wpływ prawomocności na wyrok łączny – prawomocność i jej skutki, wpływ prawomocności wyroków skazujących lub orzekających karę łączną na wyrok łączny, przełamanie prawomocności;
  • granice przełamania prawomocności w wyroku łącznym – uzasadnienie i status prawny zakazu ne bis in idem, uzasadnienie i status prawny kary łącznej orzekanej w wyroku łącznym, wymiar kary łącznej czy zakaz ne bis in idem, granice kształtowania sytuacji prawnej skazanego w wyroku łącznym.

Autor poddaje analizie instytucję kary łącznej z perspektywy efektów redukcyjnych, jakie wywołuje jej orzekanie, stanowiącej jeden z prawnokarnych mechanizmów redukcyjnych zmierzających do przekształcenia wielości kar w jedną karę o charakterze integrującym.

Książka jest adresowana przede wszystkim do sędziów, prokuratorów, adwokatów i radców pranych występujących w sprawach karnych, a także do aplikantów tych zawodów prawniczych, jak też do przedstawicieli nauk penalnych.

Autor
Kazimierz J. Leżak
Rok wydania
2022
Rodzaj oprawy
Twarda
Wiek
15-99 lat
Seria
Monografie Prawnicze
Miejsce wydania
Warszawa
Liczba stron
296
Data wydania
2022-04-05
Wysokość
205
Szerokość
145
Grubość
20
Grupa asortymentowa
Prawo, Aplikacja

Odkryj bogactwo wiedzy prawnej z wydawnictwem C.H. BECK! Teraz możesz mieć najlepsze książki prawnicze w zasięgu ręki - wybierz opcję odbioru osobistego w Warszawie lub wygodną dostawę wysyłkową. 

Bez względu na to, czy jesteś studentem prawa, praktykującym prawnikiem czy po prostu pasjonatem tematyki prawnej, nasze publikacje zapewnią Ci solidne podstawy i najnowsze treści. Skorzystaj z naszej oferty już dziś i zgłębiaj tajniki prawa z wydawnictwem C.H. BECK. Oferujemy najnowsze publikacje prawnicze, komentarze, kodeksy oraz wiele innych opracowań, które sprawią, że zagadnienia prawne staną się dla Ciebie jasne i interesujące. 

Tylko teraz publikacje wydawnictwa C.H. BECK w atrakcyjnych cenach, nawet do 20% taniej! Skorzystaj z promocji już teraz!

Brak opini
Produkt dodany do ulubionych