• -11%
ksiazki_jezykowe_warszawa

Alimenty. Komentarz z wzorami

9788382911725
177,11 zł 199,00 zł -11%
Brutto Najniższa cena w okresie 30 dni przed promocją: 179,10 zł realizacja 3-5 dni + wysyłka
282 egz.

 

Kompendium wiedzy mające na celu szczegółowe omówienie problematyki związanej z alimentami.

Opracowanie przedstawia tytułową tematykę w złożonej formie obejmującej elementy poradnika, monografii, komentarza i systemu prawa.

Poza klasycznym, kodeksowym ujęciem alimentów składają się na nią ponadto takie zagadnienia jak:

  • administracyjne środki dyscyplinowania dłużnika,
  • fundusz alimentacyjny,
  • egzekucja krajowa i zagraniczna świadczeń alimentacyjnych oraz
  • jurysdykcja w sprawach o alimenty.

Publikacja dodatkowo została uzupełniona wzorami pism procesowych oraz indeksem rzeczowym.

Przeznaczona jest zarówno dla sędziów, adwokatów, radców prawnych, studentów prawa i aplikantów zawodów prawniczych, jak również dla bezpośrednich adresatów norm prawnych w niej zawartych dłużników i wierzycieli alimentacyjnych.

Sądowe Komentarze Tematyczne to seria wydawnicza, stworzona przez praktyków – z myślą o praktykach. Ma ona za zadanie dostarczyć im przydatnego i wszechstronnego narzędzia pracy. Każdy tom serii zawiera przekrojowe ujęcie problematyki objętej tytułem danej publikacji.

Poszczególne tomy składają się z:

  • komentarza tezowego – zawierającego syntetyczne ujęcie najważniejszych kwestii dotyczących omawianego zagadnienia prawnego,
  • części opisowej – stanowiącej rozwinięcie i uzupełnienie tez wskazanych w części pierwszej o poglądy doktryny, orzecznictwo i literaturę,
  • systemu odesłań między częściami – ułatwiającego szybkie poruszanie się między częścią pierwszą i drugą oraz odnajdywanie w ich treści interesujących Czytelnika wątków.
Autor
Marta Romańska
Małgorzata Karcz
Rok wydania
2022
Rodzaj oprawy
Twarda
Wiek
15-99 lat
Seria
Sądowe Komentarze Tematyczne
Miejsce wydania
Warszawa
Liczba stron
590
Data wydania
2022-05-19
Wysokość
220
Szerokość
135
Grubość
31
Wydanie
5
Grupa asortymentowa
Prawo, Aplikacja

Odkryj bogactwo wiedzy prawnej z wydawnictwem C.H. BECK! Teraz możesz mieć najlepsze książki prawnicze w zasięgu ręki - wybierz opcję odbioru osobistego w Warszawie lub wygodną dostawę wysyłkową. 

Bez względu na to, czy jesteś studentem prawa, praktykującym prawnikiem czy po prostu pasjonatem tematyki prawnej, nasze publikacje zapewnią Ci solidne podstawy i najnowsze treści. Skorzystaj z naszej oferty już dziś i zgłębiaj tajniki prawa z wydawnictwem C.H. BECK. Oferujemy najnowsze publikacje prawnicze, komentarze, kodeksy oraz wiele innych opracowań, które sprawią, że zagadnienia prawne staną się dla Ciebie jasne i interesujące. 

Tylko teraz publikacje wydawnictwa C.H. BECK w atrakcyjnych cenach, nawet do 20% taniej! Skorzystaj z promocji już teraz!

Brak opini
Produkt dodany do ulubionych