• -11%
ksiazki_jezykowe_warszawa

Zabezpieczenie roszczeń pieniężnych w praktyce sądowej

9788382914719
159,31 zł 179,00 zł -11%
Brutto Najniższa cena w okresie 30 dni przed promocją: 161,10 zł realizacja 3-5 dni + wysyłka
33 egz.

 

Książka Zabezpieczenie roszczeń pieniężnych w praktyce sądowej to publikacja o charakterze oryginalnym, która zawiera pogłębione i bardzo wartościowe omówienie zagadnień procesowych aktualnie wyłaniających się na gruncie zabezpieczenia roszczeń pieniężnych. Wybór tematów poszczególnych rozdziałów jest podyktowany potrzebą kompleksowej i praktycznej analizy tych zagadnień.

W pierwszej kolejności zostały przeprowadzone rozważania natury ogólnej, albowiem dopiero na tym tle możliwe jest przedstawienie specyfiki zagadnień zabezpieczenia roszczeń pieniężnych. Wychodząc naprzeciw potrzebom praktyki książka nie ogranicza się do zabezpieczenia roszczeń pieniężnych na etapie samego orzekania (stadium rozpoznawczego), lecz dotyczy również skutków wydanego postanowienia o udzieleniu zabezpieczenia roszczenia pieniężnego (stadium wykonawczego). Wprawdzie większość rozdziałów tej książki jest poświęcona zagadnieniom zabezpieczenia roszczeń pieniężnych, jednak są w niej zaprezentowane inne wątki dotyczące problematyki zabezpieczenia roszczeń.

Za zasadniczy walor tej książki należy uznać przedstawienie przez jej Autorów propozycji rozwiązania szeregu problemów wyłaniających się na gruncie stosowania przepisów normujących postępowanie zabezpieczające zwłaszcza, że na tle tych przepisów występuje wiele wątpliwości i niejasności, z którymi niewątpliwie wciąż musi zmagać się praktyka.

Ze względu na poruszane wątki natury praktycznej i teoretycznej, książka jest adresowana do przedstawicieli zawodów prawniczych, a w szczególności sędziów, komorników sądowych oraz zawodowych pełnomocników – adwokatów i radców prawnych, a także teoretyków prawa postępowania zabezpieczającego. Będzie ona przydatna również dla aplikantów wszystkich zawodów prawniczych, studentów prawa i osób zainteresowanych powyższą problematyką.

Autor
Agnieszka Laskowska - Hulisz
Andrzej Jakubecki
Andrzej Marciniak
Andrzej Stempniak
Arkadiusz Cudak
Arkadiusz Krzysztof Bieliński
Józef Jagieła
Marcin Walasik
Michał Kłos
Monika Michalska-Marciniak
Piotr Rylski
Robert Kulski
Tadeusz Białek
prof. UAM
prof. UMK
prof. UW
prof. UŁ
prof. WSKM
Rok wydania
2022
Rodzaj oprawy
Twarda
Wiek
15-99 lat
Seria
Monografie Prawnicze
Miejsce wydania
Warszawa
Liczba stron
304
Data wydania
2022-09-13
Wysokość
205
Szerokość
145
Grubość
22
Grupa asortymentowa
Prawo, Aplikacja

Odkryj bogactwo wiedzy prawnej z wydawnictwem C.H. BECK! Teraz możesz mieć najlepsze książki prawnicze w zasięgu ręki - wybierz opcję odbioru osobistego w Warszawie lub wygodną dostawę wysyłkową. 

Bez względu na to, czy jesteś studentem prawa, praktykującym prawnikiem czy po prostu pasjonatem tematyki prawnej, nasze publikacje zapewnią Ci solidne podstawy i najnowsze treści. Skorzystaj z naszej oferty już dziś i zgłębiaj tajniki prawa z wydawnictwem C.H. BECK. Oferujemy najnowsze publikacje prawnicze, komentarze, kodeksy oraz wiele innych opracowań, które sprawią, że zagadnienia prawne staną się dla Ciebie jasne i interesujące. 

Tylko teraz publikacje wydawnictwa C.H. BECK w atrakcyjnych cenach, nawet do 20% taniej! Skorzystaj z promocji już teraz!

Brak opini
Produkt dodany do ulubionych