• -11%
ksiazki_jezykowe_warszawa

Zgody korporacyjne i komparycje umów z przykładami

9788382915983
105,91 zł 119,00 zł -11%
Brutto Najniższa cena w okresie 30 dni przed promocją: 107,10 zł realizacja 3-5 dni + wysyłka
131 egz.

 

Unikatowa pozycja na rynku wydawniczym, z której dowiesz się jak prawidłowo sporządzić umowę gospodarczą pod kątem komparycji umowy, sposobu reprezentacji, zgód korporacyjnych oraz zachowania innych wymaganych ustawą elementów.

W kompleksowy i prosty sposób omawia sprawiające problemy zagadnienia, kładąc przy tym szczególny nacisk na zgody korporacyjne, które niekiedy rzutują na ważność umowy, a już na pewno na wynik egzaminu. Zdarza się, że brak pozornie błahych elementów lub postanowień umownych, może doprowadzić do zniweczenia celu umowy, i skutku tak jakby nigdy nie została zawarta. Sporządzenie prawidłowej komparycji umowy może umożliwić również dochodzenie ewentualnych roszczeń wynikających z umowy w razie jej niewykonania przez drugą stronę.

Opracowanie obejmuje wszystkie spółki osobowe i kapitałowe, w tym także spółki w restrukturyzacji, w upadłości lub w likwidacji, a także osoby fizyczne, przedsiębiorców prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą oraz spółki cywilne.

Analiza zawiera wszechstronne opracowanie zagadnień od właściwej formy prawnej umowy oraz reprezentacji, przez wymagane ustawą Kodeks spółek handlowych zgody korporacyjne, aż po poprawny zapis przykładowej komparycji.

Przystępność ujęcia tych zagadnień, liczne przykłady oraz fakt, że informacje zgromadzone są w jednym miejscu, sprawia, że pozornie trudne tematy stają się bardziej zrozumiałe.

Publikacja jest skierowana przede wszystkim do prawników przystępujących do egzaminów zawodowych, aplikantów, ale również osób, które potrzebują praktycznej wiedzy do przygotowania umów w celach prywatnych lub zawodowych.

Dodatkowym atutem jest Plan nauki z prawa gospodarczego.

Autor
Karolina Bennich
Roksana Strubel
Rok wydania
2022
Rodzaj oprawy
Miękka
Wiek
15-99 lat
Seria
Aplikacje prawnicze
Miejsce wydania
Warszawa
Liczba stron
158
Data wydania
2022-11-23
Wysokość
238
Szerokość
165
Grubość
9
Grupa asortymentowa
Prawo, Aplikacja

Odkryj bogactwo wiedzy prawnej z wydawnictwem C.H. BECK! Teraz możesz mieć najlepsze książki prawnicze w zasięgu ręki - wybierz opcję odbioru osobistego w Warszawie lub wygodną dostawę wysyłkową. 

Bez względu na to, czy jesteś studentem prawa, praktykującym prawnikiem czy po prostu pasjonatem tematyki prawnej, nasze publikacje zapewnią Ci solidne podstawy i najnowsze treści. Skorzystaj z naszej oferty już dziś i zgłębiaj tajniki prawa z wydawnictwem C.H. BECK. Oferujemy najnowsze publikacje prawnicze, komentarze, kodeksy oraz wiele innych opracowań, które sprawią, że zagadnienia prawne staną się dla Ciebie jasne i interesujące. 

Tylko teraz publikacje wydawnictwa C.H. BECK w atrakcyjnych cenach, nawet do 20% taniej! Skorzystaj z promocji już teraz!

Brak opini
Produkt dodany do ulubionych