• -10%
ksiazki_jezykowe_warszawa

Zbiór Zasad Etyki Adwokackiej i Godności Zawodu. Komentarz

9788382917512
269,10 zł 299,00 zł -10%
Brutto realizacja 3-5 dni + wysyłka
Wydawnictwo C.H.Beck
73 egz.

 

Publikacja ma na celu przybliżenie etycznych aspektów zawodu adwokata.

W komentarzu omówione zostały nie tylko zasady deontologiczne, które wiążą adwokatów. Poruszono w niej również praktyczne dylematy, wobec których staje adwokat w swojej codziennej praktyce.

Oprócz omówienia zasad wykonywania zawodu adwokata (takich jak m.in.: rzeczowość, przestrzeganie norm etycznych, strzeżenie godności zawodu adwokackiego) w treści wydania znaleźć można szereg praktycznych wskazówek odnośnie poprawnego zachowania się adwokata stającego wobec wielu pytań, na które w trakcie swojej drogi zawodowej musi odpowiedzieć. W pracy znaleźć można również pytania, na które nie ma gotowej odpowiedzi, a którą winien znaleźć adwokat stający w obliczu własnych dylematów.

Komentarz uzupełnia wyselekcjonowane najnowsze orzecznictwo w sprawach dyscyplinarnych, które konfrontuje Zasady ujęte w Zbiorze od strony teoretycznej z kazuistyką adwokackich przypadków codziennych.

Najnowsze 5. wydanie uwzględnia ostatnią nowelizację, wynikającą z uchwały Nr 66/2022 z 10.9.2022 r., która wprowadza zmiany m.in. w zakresie publicznych wypowiedzi adwokata, świadomego podawania informacji nieprawdziwych, zasady umiaru i taktu, usprawiedliwienia niestawiennictwa, wygaśnięcia pełnomocnictwa, poufności pertraktacji pozasądowych, lojalności wobec uchwał adwokatur; zmiany obowiązują od 1.10.2022 r.

Komentarz jest przeznaczony głównie dla młodych adeptów w zawodzie: rozpoczynających praktykę adwokatów oraz aplikantów adwokackich. Praca może również zwrócić uwagę adwokatów bardziej doświadczonych oraz przedstawicieli innych, wysoko specjalizowanych zawodów prawniczych dla skonfrontowania różnych punktów widzenia na powinności adwokackie.

Od strony redakcyjnej, zachowano układ komentarza rozwijającego się zgodnie z chronologią kolejnych Zasad. Czytelnik poszukujący odpowiedzi na wybrane zagadnienia problemowe, może je znaleźć korzystając ze sporządzonego w tym celu indeksu haseł oraz aneksu, w którym zamieszczone są wybrane akty z tego zakresu: Prawo o adwokaturze, uchwała nr 54/2009 NRA w sprawie regulaminu wykonywania zawodu adwokata w kancelarii indywidualnej lub spółkach oraz Kodeks Etyki Adwokatów Unii Europejskiej.

Autor
Jerzy Naumann
Rok wydania
2023
Rodzaj oprawy
Twarda
Wiek
15-99 lat
Seria
Komentarze Becka
Miejsce wydania
Warszawa
Liczba stron
884
Data wydania
2023-03-31
Wysokość
195
Szerokość
122
Grubość
45
Wydanie
5
Grupa asortymentowa
Prawo, Aplikacja
Brak opini
Produkt dodany do ulubionych