• -20%
ksiazki_jezykowe_warszawa

Organizacja produkcji filmowej w świetle prawa autorskiego

9788382918120
63,20 zł 79,00 zł -20%
Brutto Najniższa cena w okresie 30 dni przed promocją: 71,10 zł realizacja 3-5 dni + wysyłka
Wydawnictwo C.H.Beck
77 egz.

 

W publikacji omówiono w sposób kompleksowy, jak najlepiej zabezpieczyć swoje interesy, rozpoczynając proces produkcji filmowej, tak aby z jednej strony uniknąć naruszeń praw przysługujących innym osobom, a z drugiej – ograniczyć do minimum ryzyko niekorzystnego wykorzystania własnej twórczości przez podmioty trzecie.

W pierwszych czterech rozdziałach omówiono wstępne zagadnienia związane z produkcją filmową z perspektywy prawnoautorskiej. Scharakteryzowano zatem samo prawo autorskie i jego przedmiot, czyli utwór (rozdział I) oraz przedmiot produkcji filmowej ze szczególnym uwzględnieniem określonych elementów filmu podlegających ochronie (rozdział II). Wskazano, jaki jest status poszczególnych osób biorących udział w tworzeniu filmu (rozdział III) i jakie prawa przysługują im z tytułu pełnienia różnych funkcji w procesie twórczym (rozdział IV).

W kolejnych rozdziałach omówiono: możliwość wykorzystywania cudzej twórczości w produkcji filmowej (rozdział V), szczególną rolę producenta audiowizualnego (rozdział VI), rodzaje i treść umów prawnoautorskich związanych z produkcją filmową (rozdział VII) oraz działalność promocyjną, medialną i reklamową (rozdział VIII).

W IX rozdziale znajdują się wzory umów wraz z komentarzami, które ułatwią czytelnikowi właściwe konstruowanie w przyszłości kontraktów związanych z produkcją filmową.

Skrypt jest skierowany przede wszystkim do studentów szkół filmowych. Przydatne informacje znajdą w nim również doświadczeni specjaliści zajmujący się produkcją filmów.

Autor
Dominik Gabor
Łukasz Maryniak
Rok wydania
2023
Rodzaj oprawy
Miękka
Wiek
15-99 lat
Seria
Skrypty Becka
Miejsce wydania
Warszawa
Liczba stron
242
Data wydania
2023-05-25
Wysokość
238
Szerokość
165
Grubość
14
Grupa asortymentowa
Akademicka, Teksty, Kalendarze
Brak opini
Produkt dodany do ulubionych