• -20%
  • Obecnie brak na stanie
ksiazki_jezykowe_warszawa

Zrównoważony rozwój jako trend kształtujący współczesną gospodarkę

9788382914634
Obecnie brak na stanie
119,20 zł 149,00 zł -20%
Brutto Najniższa cena w okresie 30 dni przed promocją: 134,10 zł

 

Monografia dotyczy ważnego tematu rozwoju zrównoważonego. Oryginalność publikacji polega na ujęciu rozwoju zrównoważonego w kontekście czterech perspektyw – zjawisk makroekonomicznych, rozwoju rynków, ekonomii społecznej i aspektów zarządzania. Tak przedstawiony rozwój zrównoważony argumentuje swój naukowy charakter a także bezpośrednie przełożenie na praktykę gospodarczą i aktualne wydarzenia w przestrzeni społeczno-ekonomicznej. Autorzy, jako specjaliści w różnorodnych specjalnościach ekonomii i zarządzania, umiejscowili problematykę rozwoju zrównoważonego w poszczególnych obszarach, tworząc z jednej strony przekrojową monografię, z drugiej zaś szczegółowe studium przypadku przedstawionych wątków problemowych.

Publikacja zatytułowana „Zrównoważony rozwój jako trend kształtujący współczesną gospodarkę” pod redakcją naukową Pani Eweliny Florczak wpisuje się obecnie w najnowsze trendy badań nad procesami rozwoju gospodarczego i uwarunkowaniami w jakich on się odbywa. Ponieważ materia poruszana w książce jest wielowątkowa i wieloaspektowa, praca słusznie składa się z czterech części, analizujących znaczenie zrównoważonego rozwoju w różnorodnym kontekście (…) Zmienność i dynamika zrównoważonego rozwoju została bardzo dobrze przedstawiona w niniejszej publikacji, która zdecydowanie może stanowić preludium do kolejnych opracowań tego zagadnienia, jak i pogłębionej dyskusji naukowej i utylitarnej.

dr hab. Paweł Olszewski

Opiniowana pozycja monograficzna nt. „Zrównoważony rozwój jako trend kształtujący współczesną gospodarkę” dotyczy wieloautorskiego dyskursu naukowego w zakresie znaczenia i roli zrównoważonego rozwoju w świetle dokonujących się: zmian klimatycznych, utraty przestrzeni stanowiącej o możliwościach produkcji rolnej, produkcji przemysłowej, kształtowania osadnictwa oraz dysproporcji wzrostu gospodarczego i rozwoju społecznego. (…) Przeprowadzony i zaprezentowany dyskurs naukowy w poszczególnych rozdziałach monografii jest uzasadnieniem, że badania naukowe, uzyskane wyniki badawcze, przeprowadzone analizy i wnioskowanie pozostają aktualnymi i odpowiadają paradygmatom rozwoju zrównoważonego. (…) monografię nt. „Zrównoważony rozwój jako trend kształtujący współczesną gospodarkę” uznaję jako pozycję wartościową i istotną wśród pozycji naukowych i akademickich, w obszarze nauk ekonomicznych.

dr hab. Dorota Niedziółka, prof. SGH

Autor
Ewelina Florczak
Rok wydania
2023
Rodzaj oprawy
Miękka
Wiek
15-99 lat
Seria
Ekonomia
Miejsce wydania
Warszawa
Liczba stron
296
Data wydania
2023-06-28
Wysokość
238
Szerokość
165
Grubość
13
Grupa asortymentowa
Akademicka, Teksty, Kalendarze

Odkryj bogactwo wiedzy prawnej z wydawnictwem C.H. BECK! Teraz możesz mieć najlepsze książki prawnicze w zasięgu ręki - wybierz opcję odbioru osobistego w Warszawie lub wygodną dostawę wysyłkową. 

Bez względu na to, czy jesteś studentem prawa, praktykującym prawnikiem czy po prostu pasjonatem tematyki prawnej, nasze publikacje zapewnią Ci solidne podstawy i najnowsze treści. Skorzystaj z naszej oferty już dziś i zgłębiaj tajniki prawa z wydawnictwem C.H. BECK. Oferujemy najnowsze publikacje prawnicze, komentarze, kodeksy oraz wiele innych opracowań, które sprawią, że zagadnienia prawne staną się dla Ciebie jasne i interesujące. 

Tylko teraz publikacje wydawnictwa C.H. BECK w atrakcyjnych cenach, nawet do 20% taniej! Skorzystaj z promocji już teraz!

Brak opini
Produkt dodany do ulubionych