• -11%
ksiazki_jezykowe_warszawa

Regulae iuris. Łacińskie inskrypcje na kolumnach Sądu Najwyższego Rzeczypospolitej Polskiej

9788325520250
31,15 zł 35,00 zł -11%
Brutto Najniższa cena w okresie 30 dni przed promocją: 31,50 zł realizacja 3-5 dni + wysyłka
29 egz.

 

Autorzy tworzyli zespół opracowujący wybór i rozmieszczenie inskrypcji na budynku Sądu Najwyższego Rzeczypospolitej Polskiej w Warszawie. Poprzez publikację tej książki wyrażają oni nadzieję, że poznanie źródeł i znaczenia paremii łacińskich, wywodzących się z prawa rzymskiego i funkcjonujących w języku prawniczym, przyczyni się do umocnienia polskiej kultury prawniczej, a także umożliwi sięgnięcie do podstaw europejskiej myśli prawniczej.

Prawnik, który poznałby tylko prawa swego kraju i nie nauczyłby się prawa rzymskiego, pozostałby na całe życie człowiekiem powierzchownym i nie mógłby być nazwany znawcą prawa.

Antoine-Gaspard Boucher d’Argis (z Encyklopedii Diderota)

Nowe teorie są jedynie systemami stworzonymi przez jednostki; dawne maksymy wyrażają ducha wieków.

Jean-Etienne-Marie Portalis (z przemówienia podczas prac nad Kodeksem Napoleona)

Autor
Witold Wołodkiewicz
Rok wydania
2010
Wiek
15-99 lat
Seria
Inne
Miejsce wydania
Warszawa
Liczba stron
176
Data wydania
2017-01-02
Wysokość
165
Szerokość
150
Grubość
15
Wydanie
3
Grupa asortymentowa
Prawo, Aplikacja

Odkryj bogactwo wiedzy prawnej z wydawnictwem C.H. BECK! Teraz możesz mieć najlepsze książki prawnicze w zasięgu ręki - wybierz opcję odbioru osobistego w Warszawie lub wygodną dostawę wysyłkową. 

Bez względu na to, czy jesteś studentem prawa, praktykującym prawnikiem czy po prostu pasjonatem tematyki prawnej, nasze publikacje zapewnią Ci solidne podstawy i najnowsze treści. Skorzystaj z naszej oferty już dziś i zgłębiaj tajniki prawa z wydawnictwem C.H. BECK. Oferujemy najnowsze publikacje prawnicze, komentarze, kodeksy oraz wiele innych opracowań, które sprawią, że zagadnienia prawne staną się dla Ciebie jasne i interesujące. 

Tylko teraz publikacje wydawnictwa C.H. BECK w atrakcyjnych cenach, nawet do 20% taniej! Skorzystaj z promocji już teraz!

Brak opini

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Produkt dodany do ulubionych