• -11%
ksiazki_jezykowe_warszawa

Kodeks cywilny. Komentarz

9788382917802
355,11 zł 399,00 zł -11%
Brutto Najniższa cena w okresie 30 dni przed promocją: 359,10 zł realizacja 3-5 dni + wysyłka
1006 egz.

 

Kodeks cywilny. Komentarz pod redakcją prof. Edwarda Gniewka oraz prof. Piotra Machnikowskiego jest uznanym dziełem zbiorowym szkoły wrocławskiej. Opracowany został jako wydanie jednotomowe, uwzględniające najnowsze zmiany, aktualne orzecznictwo oraz poglądy doktryny.

Zamierzeniem zespołu autorskiego było przedstawienie wyważonego, wszechstronnego komentarza, bez mankamentów jednostronnego spojrzenia – czy to sędziowskiego, czy też doktrynalnego. Na łamach Komentarza zaprezentowany został więc dorobek literatury i orzecznictwa, z wyraźnym zaakcentowaniem stanowiska autorów komentujących poszczególne zagadnienia. Dodatkowo, pomocne dla Czytelnika mogą być odesłania do literatury podstawowej oraz do istotnych orzeczeń SN, TK, NSA i sądów apelacyjnych.

Komentarz prezentuje stan prawny na dzień 1.10.2023 r. i zawiera omówienie wszystkich ostatnich zmian KC, wynikających m.in. z:

  • ustawy z 2.12.2021 r., która dotyczy przerwania i zawieszenia biegu przedawnienia; wymagania aktu notarialnego w przypadku gruntów rolnych, mających wchodzić w skład rolniczej spółdzielni produkcyjnej oraz instytucji wyzysku; odpowiedzialności pełnoletnich dzieci najemców za zobowiązania rodziców wynikające z tytułu umowy najmu; zmiany weszły w życie 30.6.2022 r.;
  • ustawy z 4.11.2022 r., który dotyczy rękojmi za wady rzeczy; zmiany weszły w życie 1.1.2023 r.;
  • ustawy z 6.10.2022 r., który ma na celu wzmocnienie ochrony osoby fizycznej przed obciążaniem jej nadmiernie wysokimi pozaodsetkowymi kosztami związanymi z udzieleniem świadczenia pieniężnego; zmiany weszły w życie 18.12.2022 r.;
  • ustawy z 26.1.2023 r., która reguluje kwestie organizacji i funkcjonowania fundacji rodzinnej, w KC doprecyzowano, że fundacja rodzinna ustanowiona w testamencie może być spadkobiercą, zmieniono również przepisy dot. zachowku; zmiany weszły w życie 22.5.2023 r.;
  • ustawy z 28.7.2023 r., która m.in. wprowadza nową przesłankę niegodności dziedziczenia, ogranicza krąg dalszych spadkobierców ustawowych czy modyfikuje przepisy regulujące złożenie oświadczenia o przyjęciu lub o odrzuceniu spadku oraz o dziedziczeniu spadków przez gminę lub Skarb Państwa; wejście w życie 15.9.2023 r. i 15.11.2023 r. 

W komentarzu opracowano precyzyjnie kluczowe zmiany legislacyjne, omówione przez wybitnych specjalistów. Dzięki gruntownemu podziałowi wewnętrznemu komentarza do danego artykułu, w tym umieszczeniu szczegółowych spisów treści, tytułów tez pozwalających na łatwiejsze odnalezienie właściwych zagadnień, numerów tez pozwalających na sprawne odczytywanie treści oraz odesłań zamieszczonych w indeksie Komentarz staje się bardzo przejrzysty i klarowny.

Komentarz dzięki dokładnemu omówieniu ułatwi Czytelnikowi rozwiązanie pojawiających się w praktyce problemów związanych z wykładnią przepisów zawartych w KC.

Pozycja ta stanowi cenną pomoc zarówno dla praktyków prawa: adwokatów, radców prawnych, notariuszy, prokuratorów oraz sędziów, a także komorników, jak i dla doktryny prawa cywilnego, a także aplikantów zawodów prawniczych i studentów.

Autor
Edward Gniewek
Piotr Machnikowski
Rok wydania
2023
Rodzaj oprawy
Twarda
Wiek
15-99 lat
Seria
Komentarze Kodeksowe
Miejsce wydania
Warszawa
Liczba stron
2456
Data wydania
2023-09-28
Wysokość
240
Szerokość
160
Grubość
65
Wydanie
11
Grupa asortymentowa
Prawo, Aplikacja

Odkryj bogactwo wiedzy prawnej z wydawnictwem C.H. BECK! Teraz możesz mieć najlepsze książki prawnicze w zasięgu ręki - wybierz opcję odbioru osobistego w Warszawie lub wygodną dostawę wysyłkową. 

Bez względu na to, czy jesteś studentem prawa, praktykującym prawnikiem czy po prostu pasjonatem tematyki prawnej, nasze publikacje zapewnią Ci solidne podstawy i najnowsze treści. Skorzystaj z naszej oferty już dziś i zgłębiaj tajniki prawa z wydawnictwem C.H. BECK. Oferujemy najnowsze publikacje prawnicze, komentarze, kodeksy oraz wiele innych opracowań, które sprawią, że zagadnienia prawne staną się dla Ciebie jasne i interesujące. 

Tylko teraz publikacje wydawnictwa C.H. BECK w atrakcyjnych cenach, nawet do 20% taniej! Skorzystaj z promocji już teraz!

Brak opini

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Produkt dodany do ulubionych