• -11%
ksiazki_jezykowe_warszawa

Prawo spółdzielcze. Komentarz

9788383562056
221,61 zł 249,00 zł -11%
Brutto Najniższa cena w okresie 30 dni przed promocją: 224,10 zł realizacja 3-5 dni + wysyłka
168 egz.

 

Komentarz zawiera szczegółowe omówienie ustawy z 16.9.1982 r. – Prawo spółdzielcze (t.j. Dz.U. z 2021 r. poz. 648 ze zm.).

W publikacji przedstawiono zagadnienia dotyczące:

  • spółdzielni w tym: przepisy wspólne (spółdzielnia i jej statut, tryb zakładania i rejestrowania spółdzielni, członkowie, ich prawa i obowiązki, organy spółdzielni, gospodarka spółdzielni, lustracja, łączenie się spółdzielni, podział spółdzielni, likwidacja spółdzielni, upadłość spółdzielni), przepisy szczególne dla spółdzielni produkcji rolnej, spółdzielni kółek rolniczych i spółdzielni pracy (spółdzielnie produkcji rolnej, spółdzielnie kółek rolniczych, spółdzielnie pracy),
  • związki spółdzielcze i Krajowa Rada Spółdzielcza (związki spółdzielcze, Krajowy Samorząd Spółdzielczy),
  • przepisy karne (niezgłoszenie wniosku o upadłość, niewykonanie obowiązków związanych z lustracją, ogłaszanie nieprawdziwych danych)
  • zmiany w przepisach obowiązujących oraz przepisy przejściowe i końcowe.

Publikacja uwzględnia stan prawny, aktualny na dzień 1.1.2024 r.

Komentarz z pewnością okaże się przydatny zarówno dla praktyków, jak i dla przedstawicieli nauki.

Autor
Dominik Bierecki
Piotr Pałka
Rok wydania
2023
Rodzaj oprawy
Miękka ze skrzydełkami
Wiek
15-99 lat
Seria
Krótkie Komentarze Becka
Miejsce wydania
Warszawa
Liczba stron
422
Data wydania
2023-11-30
Wysokość
205
Szerokość
145
Grubość
20
Grupa asortymentowa
Prawo, Aplikacja

Odkryj bogactwo wiedzy prawnej z wydawnictwem C.H. BECK! Teraz możesz mieć najlepsze książki prawnicze w zasięgu ręki - wybierz opcję odbioru osobistego w Warszawie lub wygodną dostawę wysyłkową. 

Bez względu na to, czy jesteś studentem prawa, praktykującym prawnikiem czy po prostu pasjonatem tematyki prawnej, nasze publikacje zapewnią Ci solidne podstawy i najnowsze treści. Skorzystaj z naszej oferty już dziś i zgłębiaj tajniki prawa z wydawnictwem C.H. BECK. Oferujemy najnowsze publikacje prawnicze, komentarze, kodeksy oraz wiele innych opracowań, które sprawią, że zagadnienia prawne staną się dla Ciebie jasne i interesujące. 

Tylko teraz publikacje wydawnictwa C.H. BECK w atrakcyjnych cenach, nawet do 20% taniej! Skorzystaj z promocji już teraz!

Brak opini
Produkt dodany do ulubionych