• -11%
  • Nowy
Apelacja w postępowaniu cywilnym –...

Apelacja w postępowaniu cywilnym – ujęcie praktyczne

9788383564760
132,61 zł 149,00 zł -11%
Brutto Najniższa cena w okresie 30 dni przed promocją: 132,61 zł realizacja 3-5 dni + wysyłka
304 egz.

 

Pomoc naukowa przy pisaniu apelacji cywilnej dla aplikantów, ale również – a może przede wszystkim – jako pozycja przydatna w pracy zawodowej adwokata czy radcy prawnego.

Z jednej strony ma pozwolić na zrozumienie zasad konstrukcji apelacji i przeprowadzić, krok po kroku, przez wszystkie etapy jej konstruowania, z drugiej strony ma dać gotowe rozwiązania najbardziej typowych problemów pojawiających się w praktyce. Liczne przykłady ilustrują praktyczne zastosowanie przekazywanych informacji i reguł.

Cytowane orzecznictwo i poglądy doktryny przywoływane są jedynie dla zaoferowania korzystającym z publikacji gotowych odwołań do autorytetów prawnych, wprost do wykorzystania w tworzonych apelacjach.

Apelacja w postępowaniu cywilnym - ujęcie praktyczne jest spojrzeniem na apelację cywilną z perspektywy adwokata czy radcy prawnego, nie zaś sędziego. Konsekwencją takiego podejścia jest:

  • praktyczne zagłębienie się we wszystkie aspekty związane z konstrukcją apelacji cywilnej,
  • odejście od przedstawienia konstrukcji apelacji w formie teoretycznego wywodu – w to miejsce prezentowane są przejrzyste porady i wskazówki, zilustrowane obficie przykładami, dla których teoria i orzecznictwo są jedynie podbudową,
  • pochylenie się nad apelacją pisaną w postępowaniu nieprocesowym,
  • prezentacja rozwiązań, w szczególności w zakresie konstrukcji zarzutów, możliwych wprost do zastosowania w apelacjach w najbardziej typowych stanach faktycznych ,
  • przełamanie zasady, że tam, gdzie zaczyna się problem, kończy się komentarz.
Autor
Anna Czepkowska-Rutkowska
Rok wydania
2024
Rodzaj oprawy
Miękka
Wiek
15-99 lat
Seria
Aplikacje prawnicze
Miejsce wydania
Warszawa
Liczba stron
348
Data wydania
2024-06-27
Wysokość
238
Szerokość
165
Grubość
18
Grupa asortymentowa
Prawo, Aplikacja

Odkryj bogactwo wiedzy prawnej z wydawnictwem C.H. BECK! Teraz możesz mieć najlepsze książki prawnicze w zasięgu ręki - wybierz opcję odbioru osobistego w Warszawie lub wygodną dostawę wysyłkową. 

Bez względu na to, czy jesteś studentem prawa, praktykującym prawnikiem czy po prostu pasjonatem tematyki prawnej, nasze publikacje zapewnią Ci solidne podstawy i najnowsze treści. Skorzystaj z naszej oferty już dziś i zgłębiaj tajniki prawa z wydawnictwem C.H. BECK. Oferujemy najnowsze publikacje prawnicze, komentarze, kodeksy oraz wiele innych opracowań, które sprawią, że zagadnienia prawne staną się dla Ciebie jasne i interesujące. 

Tylko teraz publikacje wydawnictwa C.H. BECK w atrakcyjnych cenach, nawet do 20% taniej! Skorzystaj z promocji już teraz!

Brak opini
Produkt dodany do ulubionych