• -11%
  • Nowy
Interpretacje indywidualne w sprawach...

Interpretacje indywidualne w sprawach przedsiębiorców

9788383564852
194,91 zł 219,00 zł -11%
Brutto Najniższa cena w okresie 30 dni przed promocją: 194,91 zł realizacja 3-5 dni + wysyłka
55 egz.

 

Problematyka interpretacji (wykładni) dokonywanej w procesie stosowania prawa ma ogromne znaczenie nie tylko teoretyczne, ale i praktyczne, jest bowiem niezbędnym elementem każdego procesu rekonstrukcji norm z przepisów. Jednolitość orzecznictwa sądowego jest niezmiernie istotna, jednak niewystarczająca.

Publikacja porusza problematykę prawa gospodarczego, teorii i filozofii prawa, a także prawa administracyjnego.

Szczegółowo omówiono w niej poniższe zagadnienia:

  • interpretacja w prawie i prawoznawstwie. Zagadnienia wprowadzające: interpretacja a wykładnia, określoność przepisów jako wymóg państwa prawnego, jednolitość orzecznictwa sądowego oraz praktyki organów administracyjnych wobec przedsiębiorców, definicje legalne w procesie wykładni przepisów;
  • interpretacje indywidualne w świetle ustawy – Prawo przedsiębiorców: zasady postępowań w sprawach o wydanie interpretacji indywidualnych, przesłanki interpretacji indywidualnych;
  • szczegółowe zagadnienia proceduralne w sprawach o wydanie interpretacji indywidualnych: wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej i opłata, rozstrzygnięcia w sprawach interpretacji indywidualnych, skutki wydania interpretacji indywidualnej, środki odwoławcze od rozstrzygnięć w sprawach interpretacji indywidualnych, nadzwyczajne środki kwestionowania interpretacji indywidualnych, interpretacje indywidualne przepisów prawa unijnego, interpretacje ogólne oraz indywidualne w Ordynacji podatkowej, interpretacje indywidualne a inne postępowania o ustalenie wysokości należności publicznych.
Autor
Artur Żurawik
Rok wydania
2024
Rodzaj oprawy
Twarda
Wiek
15-99 lat
Seria
Monografie Prawnicze
Miejsce wydania
Warszawa
Liczba stron
164
Data wydania
2024-07-08
Wysokość
205
Szerokość
145
Grubość
14
Grupa asortymentowa
Prawo, Aplikacja

Odkryj bogactwo wiedzy prawnej z wydawnictwem C.H. BECK! Teraz możesz mieć najlepsze książki prawnicze w zasięgu ręki - wybierz opcję odbioru osobistego w Warszawie lub wygodną dostawę wysyłkową. 

Bez względu na to, czy jesteś studentem prawa, praktykującym prawnikiem czy po prostu pasjonatem tematyki prawnej, nasze publikacje zapewnią Ci solidne podstawy i najnowsze treści. Skorzystaj z naszej oferty już dziś i zgłębiaj tajniki prawa z wydawnictwem C.H. BECK. Oferujemy najnowsze publikacje prawnicze, komentarze, kodeksy oraz wiele innych opracowań, które sprawią, że zagadnienia prawne staną się dla Ciebie jasne i interesujące. 

Tylko teraz publikacje wydawnictwa C.H. BECK w atrakcyjnych cenach, nawet do 20% taniej! Skorzystaj z promocji już teraz!

Brak opini
Produkt dodany do ulubionych