Traktat o złej sprawiedliwości – Nowość w księgarni Poltax24.pl


Traktat o złej sprawiedliwości" to wyjątkowa książka, poświęcona najważniejszym problemom polskiego systemu wymiaru sprawiedliwości karnego. Autor, prof. dr hab. Robert Zawłocki, opisuje te problemy jako „grzechy polskiej Temidy”, które dostrzega na każdym etapie stanowienia i stosowania prawa karnego.

W książce znajdziemy krytyczne analizy dotyczące polityki kryminalnej państwa, treści prawa (karnego materialnego, procesowego i wykonawczego) oraz złych nawyków w jego stosowaniu. Autor nie poprzestaje jednak na krytyce – każdą diagnozę obecnego stanu uzupełnia własnymi propozycjami koniecznych reform szeroko rozumianego wymiaru sprawiedliwości.

Książka jest skierowana przede wszystkim do polityków i prawników, jednak narracja prowadzona jest w sposób przystępny dla przeciętnego obywatela, z minimalnym użyciem specjalistycznego języka prawniczego. Dzięki temu jest to lektura dla każdego, komu zależy na sprawiedliwości w Polsce. Autor opiera swoje analizy na bogatym doświadczeniu zawodowym jako teoretyk i praktyk prawa karnego, co czyni jego wnioski jeszcze bardziej wartościowymi i wiarygodnymi.

O Autorze

Prof. dr hab. Robert Zawłocki jest wybitnym prawnikiem, specjalistą w dziedzinie prawa karnego. Jako doświadczony teoretyk i praktyk, posiada głęboką wiedzę na temat funkcjonowania systemu wymiaru sprawiedliwości w Polsce. Jego bogate doświadczenie zawodowe obejmuje zarówno pracę naukową, jak i praktyczną, co pozwala mu na dogłębną i rzetelną analizę polskiego prawa karnego. Jest autorem wielu publikacji naukowych i aktywnie uczestniczy w debacie publicznej na temat reform wymiaru sprawiedliwości.

O Wydawnictwie

Wydawnictwo C.H. Beck to jedno z najbardziej renomowanych wydawnictw prawniczych w Polsce, z ponad 30-letnią tradycją. Specjalizuje się w publikacjach z zakresu prawa, ekonomii i zarządzania, oferując książki, czasopisma i elektroniczne bazy danych. Dzięki współpracy z wybitnymi autorami, C.H. Beck dostarcza fachowej literatury, która stanowi nieocenione źródło wiedzy dla studentów, praktyków prawa i osób zainteresowanych tematyką prawniczą. Publikacje tego wydawnictwa cechują się wysoką jakością merytoryczną i starannym opracowaniem redakcyjnym.

Najnowszą publikację wydawnictwa C.H. Beck "Traktat o złej sprawiedliwości" możecie już kupić w księgarni Poltax24.pl z 10% rabatem. Tutaj można pobrać fragment publikacji (plik PDF).

Produkt dodany do ulubionych