• -11%
ksiazki_jezykowe_warszawa

Akcyza. Komentarz

9788381982726
381,81 zł 429,00 zł -11%
Brutto Najniższa cena w okresie 30 dni przed promocją: 386,10 zł realizacja 3-5 dni + wysyłka
58 egz.

 

Komentarz, pod redakcją Marcina Zimnego – specjalisty z wieloletnim doświadczeniem w zakresie prawa podatkowego, stanowi szczegółowe i kompleksowe omówienie wszystkich zagadnień poruszanej tematyki, uwzględniając i prezentując najnowszy stan sprawny.

Komentarz w sposób wyczerpujący a zarazem praktyczny pozwala zapoznać się z kwestiami dotyczącymi m.in.:

 • podmiotu i przedmiotu opodatkowania podatkiem akcyzowym;
 • zwolnień przedmiotowych;
 • obowiązków podatnika;
 • podmiotów pośredniczących;
 • zwrotu akcyzy.

Prezentowany Komentarz uwzględnia i szczegółowo prezentuje najnowsze regulacje, wprowadzone m.in.:

 • ustawą z 16.5.2019 r. o Funduszu rozwoju i przewozów autobusowych o charakterze użyteczności publicznej (Dz.U. z 2019 r. poz. 1123), która wprowadza zmiany stawek akcyzy na wyroby energetyczne;
 • ustawą z 4.7.2019 r. o zmianie ustawy o podatku od towarów i usług oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. z 2019 r. poz. 1520), której zmiany w głównej mierze dotyczą opodatkowania akcyzą preparatów smarowych na podobnych zasadach na jakich opodatkowane akcyzą są obecnie oleje smarowe. Dodatkowo zaproponowano rozwiązanie, wobec gazu ziemnego przeznaczonego do napędu silników spalinowych, przewidujące warunek poinformowania Komisji Europejskiej o środku pomocowym (tj. zerowej stawce akcyzy) zamiast uzyskania decyzji Komisji Europejskiej o zgodności pomocy publicznej dla stosowania zerowej stawki akcyzy;
 • ustawą z 19.7.2019 r. o zmianie ustawy o systemie monitorowania drogowego i kolejowego przewozu towarów oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. z 2019 r. poz. 1556), w której m.in.:
  • dodano definicje: zużywającego podmiotu olejowego, pośredniczącego podmiotu olejowego, okresowej umowy, a także określono organy podatkowe właściwe w sprawach rejestracji zużywających podmiotów olejowych oraz pośredniczących podmiotów olejowych,
  • wprowadzono szczególną zasadę określania właściwości miejscowej naczelników urzędów skarbowych w sprawach rejestracji dla zużywających podmiotów olejowych lub pośredniczących podmiotów olejowych, gdy podmiot prowadzi działalność gospodarczą i podlega już obowiązkowi rejestracyjnemu jako podmiot wykonujący czynności podlegające opodatkowaniu akcyzą lub czynności z wykorzystaniem wyrobów akcyzowych objętych zwolnieniem od akcyzy ze względu na ich przeznaczenie,
  • wskazano obligatoryjne elementy, które powinno zawierać zgłoszenie rejestracyjne uproszczone oraz potwierdzenie przyjęcia tego zgłoszenia,
  • zezwolono na korzystanie z obniżonych stawek akcyzy dla olejów opałowych przy jednoczesnym stosowaniu uproszczeń w oświadczaniu (oświadczenie składane jednorazowo w umowie) co do celu ich przeznaczenia.
 • ustawą z 16.10.2019 r. o zmianie ustawy o podatku akcyzowym (Dz.U. z 2019 r. poz. 2116) wprowadzono zmiany stawek akcyzy na samochody osobowe;
 • ustawą z 21.11.2019 r. o zmianie ustawy o podatku akcyzowym (Dz.U. z 2019 r. poz. 2523) wprowadzono zmiany stawek akcyzy na wyroby alkoholowe oraz tytoniowe.

Pozycja uwzględnia również obwieszczenie Ministra finansów, inwestycji i rozwoju z 4.11.2019 r. w sprawie stawek akcyzy na paliwa silnikowe w roku 2020.

Dla wygody Czytelników, w celu ułatwienia szybkiej orientacji w tekście, w niniejszym Komentarzu wprowadzono szczegółową strukturą wewnętrzną, z przejrzystym i jednolitym podziałem zagadnień.

Komentarz skierowany jest przede wszystkim do praktyków zajmujących się podatkiem akcyzowym i poszukujących odpowiedzi na konkretne pytania z tego zakresu, jak również analityków finansowych, radców prawnych, sędziów oraz doradców i kandydatów na doradców podatkowych, a także studentów pragnących pogłębić swoją wiedzę.

Publikacja zapewnia Czytelnikowi zdobycie szczegółowej wiedzy na temat podatku akcyzowego, gdyż omówione w nim zagadnienia wzbogacone zostały licznymi odniesieniami do interpretacji organów podatkowych i orzecznictwa sądów polskich.

Autor
Adam Bigas
Adam Siekierski
Andrzej Tatara
Grzegorz Musolf
Iwona Sepioło-Jankowska
Jacek Arciszewski
Karolina Donowska
Marcin Sroga
Marcin Zimny
Monika Jurkowska
Robert Kubal
prof. UAM
Rok wydania
2020
Rodzaj oprawy
Twarda
Wiek
15-99 lat
Seria
Podatkowe Komentarze Becka
Miejsce wydania
Warszawa
Liczba stron
1106
Data wydania
2020-03-31
Wysokość
240
Szerokość
160
Grubość
57
Wydanie
2
Grupa asortymentowa
Prawo, Aplikacja

Odkryj bogactwo wiedzy prawnej z wydawnictwem C.H. BECK! Teraz możesz mieć najlepsze książki prawnicze w zasięgu ręki - wybierz opcję odbioru osobistego w Warszawie lub wygodną dostawę wysyłkową. 

Bez względu na to, czy jesteś studentem prawa, praktykującym prawnikiem czy po prostu pasjonatem tematyki prawnej, nasze publikacje zapewnią Ci solidne podstawy i najnowsze treści. Skorzystaj z naszej oferty już dziś i zgłębiaj tajniki prawa z wydawnictwem C.H. BECK. Oferujemy najnowsze publikacje prawnicze, komentarze, kodeksy oraz wiele innych opracowań, które sprawią, że zagadnienia prawne staną się dla Ciebie jasne i interesujące. 

Tylko teraz publikacje wydawnictwa C.H. BECK w atrakcyjnych cenach, nawet do 20% taniej! Skorzystaj z promocji już teraz!

Brak opini
Produkt dodany do ulubionych