• -11%
ksiazki_jezykowe_warszawa

Administracyjne postępowanie uproszczone

9788382917390
194,91 zł 219,00 zł -11%
Brutto Najniższa cena w okresie 30 dni przed promocją: 197,10 zł realizacja 3-5 dni + wysyłka
18 egz.

 

W rodzimym porządku prawnym przepisy o postępowaniu uproszczonym były i są obecne w licznych ustawach prawa administracyjnego materialnego, a od 1 czerwca 2017 r. postępowanie uproszczone funkcjonuje w ramach regulacji kodeksowej w Rozdziale 14 Działu II KPA. Według ustaleń rodzimej nauki, postępowanie uproszczone rozumiane jest jako nowy tryb postępowania administracyjnego.

W pracy podjęto próbę przeprowadzenia szerszej analizy tej konstrukcji przy przyjęciu założenia, iż walor uproszczenia był obecny w postępowaniu administracyjnym niemal od zawsze. Analizie poddano zagadnienia dotyczące co np. idei postępowania uproszczonego, rozwiązań prawnych obecnych w ustawodawstwach państw obcych, m.in. Węgier, Austrii, Czech, Chorwacji; nowych typów procedur (np. postępowanie automatyczne, postępowanie na miejscu, postępowanie masowe). Monografię kończą rozważania poświęcone perspektywom rozwoju administracyjnego postępowania uproszczonego.

Książka stanowi pierwsze – w Polsce – opracowanie monograficzne dotyczące administracyjnego postępowania uproszczonego. Książka ma istotny walor naukowy, zwłaszcza ze względu na analizy historyczne, dogmatyczne i szerokie tło prawnoporównawcze. Jest ona skierowana nie tylko do teoretyków prawa, lecz także praktyków: urzędników, adwokatów, radców prawnych i sędziów.

Monografia zajęła III miejsce w V edycji konkursu Instytutu Wymiaru Sprawiedliwości na najlepszą pracę doktorską i habilitacyjną z zakresu nauk prawnych w kategorii ,,Najlepsza rozprawa doktorska".

Autor
Monika Dudek
Rok wydania
2023
Rodzaj oprawy
Twarda
Wiek
15-99 lat
Seria
Monografie Prawnicze
Miejsce wydania
Warszawa
Liczba stron
240
Data wydania
2023-12-29
Wysokość
205
Szerokość
145
Grubość
17
Grupa asortymentowa
Prawo, Aplikacja

Odkryj bogactwo wiedzy prawnej z wydawnictwem C.H. BECK! Teraz możesz mieć najlepsze książki prawnicze w zasięgu ręki - wybierz opcję odbioru osobistego w Warszawie lub wygodną dostawę wysyłkową. 

Bez względu na to, czy jesteś studentem prawa, praktykującym prawnikiem czy po prostu pasjonatem tematyki prawnej, nasze publikacje zapewnią Ci solidne podstawy i najnowsze treści. Skorzystaj z naszej oferty już dziś i zgłębiaj tajniki prawa z wydawnictwem C.H. BECK. Oferujemy najnowsze publikacje prawnicze, komentarze, kodeksy oraz wiele innych opracowań, które sprawią, że zagadnienia prawne staną się dla Ciebie jasne i interesujące. 

Tylko teraz publikacje wydawnictwa C.H. BECK w atrakcyjnych cenach, nawet do 20% taniej! Skorzystaj z promocji już teraz!

Brak opini
Produkt dodany do ulubionych