• -11%
ksiazki_jezykowe_warszawa

Administracyjne kary pieniężne w ustawie o radiofonii i telewizji

9788383561448
266,11 zł 299,00 zł -11%
Brutto Najniższa cena w okresie 30 dni przed promocją: 269,10 zł realizacja 3-5 dni + wysyłka
50 egz.

 

Monografia stanowi pierwsze opracowanie naukowe poświęcone administracyjnym karom pieniężnym uregulowanym w ustawie z 29.12.1992 r. o radiofonii i telewizji. Podjęte rozważania koncentrują się wokół specyfiki tych kar, które z jednej strony służą ochronie interesu publicznego w radiofonii i telewizji, posiadającego wysoką, konstytucyjną rangę, a z drugiej strony mogą ingerować w kluczowe dla funkcjonowania demokracji wolności, tj. wolność wypowiedzi oraz wolność prasy.

Dużą zaletą publikacji są obszerne i szczegółowe analizy dogmatycznoprawne przeprowadzone na gruncie ustawy o radiofonii i telewizji, poparte bogatym orzecznictwem, które miejscami zbliżają monografię do opracowań komentarzowych i decydują o jej walorze praktycznym. W opracowaniu podjęto również próbę wyjaśnienia oraz uporządkowania pojęć dotyczących odpowiedzialności administracyjnej, w tym deliktu administracyjnego, bezprawności czynu, a także wyłączenia i ograniczenia tej postaci odpowiedzialności prawnej. Zrekonstruowano ponadto standardy tworzenia i stosowania regulacji prawnych dotyczących kar administracyjnych. W tym zakresie monografia wykracza poza ramy ustawy o radiofonii i telewizji i może zainteresować każdego poszukującego odpowiedzi na pytania dotyczące odpowiedzialności administracyjnej.

Oddawana do rąk Czytelnika publikacja obejmuje rozprawę doktorską obronioną na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego w marcu 2023 r. Rozprawa ta została wyróżniona przez Radę Naukową Dyscypliny Nauki Prawne.

Monografia otrzymała również wyróżnienie w kategorii „Najlepsze wydawnictwo naukowe i popularnonaukowe z dziedziny mediów elektronicznych", w Konkursie im. dr Pawła Stępki organizowanym przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji.

Autor
Łukasz Gajek
Rok wydania
2024
Rodzaj oprawy
Twarda
Wiek
15-99 lat
Seria
Monografie Prawnicze
Miejsce wydania
Warszawa
Liczba stron
692
Data wydania
2024-01-08
Wysokość
205
Szerokość
145
Grubość
20
Grupa asortymentowa
Prawo, Aplikacja

Odkryj bogactwo wiedzy prawnej z wydawnictwem C.H. BECK! Teraz możesz mieć najlepsze książki prawnicze w zasięgu ręki - wybierz opcję odbioru osobistego w Warszawie lub wygodną dostawę wysyłkową. 

Bez względu na to, czy jesteś studentem prawa, praktykującym prawnikiem czy po prostu pasjonatem tematyki prawnej, nasze publikacje zapewnią Ci solidne podstawy i najnowsze treści. Skorzystaj z naszej oferty już dziś i zgłębiaj tajniki prawa z wydawnictwem C.H. BECK. Oferujemy najnowsze publikacje prawnicze, komentarze, kodeksy oraz wiele innych opracowań, które sprawią, że zagadnienia prawne staną się dla Ciebie jasne i interesujące. 

Tylko teraz publikacje wydawnictwa C.H. BECK w atrakcyjnych cenach, nawet do 20% taniej! Skorzystaj z promocji już teraz!

Brak opini
Produkt dodany do ulubionych