• -11%
ksiazki_jezykowe_warszawa

Analiza wskaźnikowa danych zawartych w JPK. Raporty w arkuszach Excel

9788383564388
150,41 zł 169,00 zł -11%
Brutto Najniższa cena w okresie 30 dni przed promocją: 152,10 zł realizacja 3-5 dni + wysyłka
127 egz.

 

W publikacji wskazujemy krok po kroku, za pomocą zrzutów z ekranu opatrzonych wyjaśnieniami, jak na bazie plików JPK_KR za pomocą arkusza Excel z wykorzystaniem Power Query wygenerować wskaźniki finansowe i je właściwie zinterpretować. Prezentowane w niej narzędzie pozwala na natychmiastowe wyliczenie aktualnych danych o kondycji finansowej przedsiębiorstwa w ujęciu miesięcznym i narastająco. Można je wykorzystać do własnych potrzeb, wczytując do nich dane ze swoich plików JPK_KR i definiując bilans i RZiS według własnej konfiguracji.

Poradnik pozwoli na poszerzenie wiedzy w zakresie obsługi arkusza kalkulacyjnego Excel. Dzięki książce zapoznasz się z użytecznymi formułami oraz funkcjonalnościami, które można wykorzystać przy projektowaniu innych raportów, zestawień czy analiz, podnosząc w ten sposób swoje kompetencje zawodowe.

Warto podkreślić, że poradnik nie jest kolejną z serii publikacji dotyczących typowej analizy wskaźnikowej, lecz przedstawia zupełnie inne ujęcie tego zagadnienia. Większość opracowań na temat analizy wskaźnikowej, jakie do tej pory pojawiły się na rynku, omawia wzory wskaźników finansowych oraz przedstawia interpretację otrzymanych wyników z przykładowych wyliczeń. Publikacja ma charakter narzędziowy, do analiz wykorzystywany jest w niej Excel, który po jednorazowym skonfigurowaniu będzie mógł wesprzeć zarząd w sprawnym i szybkim ocenieniu kondycji finansowej przedsiębiorstwa. Raporty są generowane w przejrzystej szacie graficznej.

Dzięki książce dowiesz się m.in.:

  • jakie są główne (najczęściej używane) wskaźniki analityczne i jak je właściwie interpretować,
  • w jaki sposób można wczytać swoje dane z pliku JPK_KR do pliku Excel z wykorzystaniem Power Query i jak sparametryzować dołączone do publikacji narzędzie dla własnych potrzeb,
  • jak wykorzystać Power Query do pobrania z pliku JPK_KR tylko tych danych, które są przydatne dla tworzonego raportu, pomijając te zbędne (zwykły import danych z pliku XML nie pozwala na wyłączenie zbędnych daych),
  • w jaki sposób odświeżać dane w raporcie opartym o dane pobrane przez Power Query,
  • jak projektować czytelne i łatwe w obsłudze raporty,
  • jak można przeprowadzić symulacje efektów zmiany przychodów i kosztów, a także zaangażowanych inwestycji przy pomocy modelu DuPonta.

Książka jest skierowana głównie do księgowych, którzy nie dysponuję drogim oprogramowaniem finansowo-księgowe czy narzędziami typu business intelligence. Szybkie przeliczenia i analizy na potrzeby kadry zarządzającej, które są dokonywane dzięki takiemu oprogramowaniu, w książce generują raporty udostępnione w formacie Excel.

Autor
Magdalena Chomuszko
Rok wydania
2024
Rodzaj oprawy
Miękka ze skrzydełkami
Wiek
15-99 lat
Seria
Prawo w praktyce
Miejsce wydania
Warszawa
Liczba stron
200
Data wydania
2024-03-01
Wysokość
238
Szerokość
165
Grubość
11
Grupa asortymentowa
Prawo, Aplikacja

Odkryj bogactwo wiedzy prawnej z wydawnictwem C.H. BECK! Teraz możesz mieć najlepsze książki prawnicze w zasięgu ręki - wybierz opcję odbioru osobistego w Warszawie lub wygodną dostawę wysyłkową. 

Bez względu na to, czy jesteś studentem prawa, praktykującym prawnikiem czy po prostu pasjonatem tematyki prawnej, nasze publikacje zapewnią Ci solidne podstawy i najnowsze treści. Skorzystaj z naszej oferty już dziś i zgłębiaj tajniki prawa z wydawnictwem C.H. BECK. Oferujemy najnowsze publikacje prawnicze, komentarze, kodeksy oraz wiele innych opracowań, które sprawią, że zagadnienia prawne staną się dla Ciebie jasne i interesujące. 

Tylko teraz publikacje wydawnictwa C.H. BECK w atrakcyjnych cenach, nawet do 20% taniej! Skorzystaj z promocji już teraz!

Brak opini
Produkt dodany do ulubionych